BLOG
 

 

Nikon vs Canon?

Internetā un dzīvē notiek  nemitīgas diskusijas, cīņas par to, kas tad labāks : Canon vai Nikon, bet varbūt Pentax un Olympus ? Atklāšu patiesību, kurš tad ir labāks.

Ievads

Tā pat, kā nemitīgi cīņa notiek starp BMW un Mersedess auto īpašniekiem, tā arī notiek starp Canon un Nikon fotogrāfiem. Kā starpā ielien Audi, Ford, utt, tā foto diskusijās iejaucās Pentax un Olympus īpašnieki. Un tā var rast vienlīdzīgus salīdzinājumus daudzās citās nozarēs : PC vs MAC, sieviete vs vīrietis, spēks vs grudība, utt. Un tagad sīkāk par foto.
Ja apskatāmies profesionālos fotogrāfus, kas bildē ar šauro formātu, tad redzēsiet, ka 98% no tiem ir Canonisti un Nikonisti. Bildējot sportu vai reportāžu ,un redzot sev blakus Latvijas profesionālos fotogrāfus nevienam nav redzēts ne Olympus, ne Pentax, ne Sigma, ne Kodak, ne kādi citi zvēri. Tikai un vienīgi Canoni vai Nikoni. Kad skatāmies olimpiskās spēles un redzam rindā stāvošus fotogrāfus - tikai Canon un Nikon. Ar to gribu pateikt, ka Canons un Nikons manā un citu izpratnē ir profesionāļu  kameras, jo tiem ir attiecīgs serviss, apkalpošana, stabilitāte, preču klāsts. Bet Pentax, Olimpus, utt ir amatieru fotokameras. Protams var pienākt laiks, kad uz pasaules olimpiādi blakus Canonistam un Nikonistam sēdēs Pentaxist ar metrīgu stroķi uz monopoda un tur pat blakus būs Olympusa fans mainīs savus gaišos stiklus, bet nu tad ir vajadzīgs laiks. Tāpēc turpināsim runāt tikai par Canon un Nikon.

Kas ir labāks ?

Kas tad ir labāks ? Īstenībā paša labāka nav. Uzvarētāja šajā cīņā nav un nebūs, jo katrs no šiem brendiem atradīs savu pircēju.
Abiem ražotājiem ir vienlīdz līdzīgas kameras gan pēc parametriem, gan pēc cenas, tikai ar nebūtiskām atšķirībām, jo katram ir savi plusi un mīnusi, un mēs jau labi zinām, ka uz pasaules ideāla nav, ir tikai tiekšanās pēc tā. Bet kā izrādās Canona un Nikona ideāls tomēr mazliet atšķiras.

Atšķirības

Tālāk parunāsim par katra brenda mīnusiem un plusiem. Runājot par mīnusiem, tie nav tik fatāli, ka jāatsakās no kāda brenda, tos es pieskaitu pie nepatīkamiem sīkumiem, kas ar laiku labosies. Bieži vien visus kameras plusus var aizmiglot, tas ka kamera rokās nav ērta, vai kādi citi nebūtiski sīkumi, kas tieši Tev var būt par lielāko plusu vai mīnusu.

Lietota tehnika. Viens no Canona plusiem ir to popularitāte. Tādēļ var daudz vieglāk iegādāties lietotus Canon objektīvus. Ja esi nopircis jaunu L stiklu, tad dēļ popularitātes daudzi prasīs to ietestēt. Nikonistiem ar došanu un testēšanu ir mierīgāk.

Objektīvi.
Canona objektīvu klāsts protams iespaidīgāks un plašāks. Ir pieejamas tādas lēca kā 24mm f/1.4, 35mm f/1.4, turpretim leģendārais Nikon 28mm f/1.4 ir noņemts no ražošanas. Canonam ir lēcas ar f/1.2 un f/1.0 , tupretim Nikonam šāda veida lēcas ir tikai manuālās. Taču daudzi uzskata, ka Nikon lēcu kvalitāte ir nedaudz labāka, kā tautā saka "zīmē lēca patīkamāk" (Nikons ir vadošais līderis mikroskopu ražošanā pat pārsteidzot Zeiss un Leitz, kas tikai norāda par lēcu ražošanas pieredzi). Nikons priecē ar savu vidusceļa lēcu 85mm f/1.4, bet Canon piedāvā vai nu lēto 85mm f/1.8 vai nu dārgo 85mm f/1.2. Lielākais Nikon pluss, ka jebkurai Nikon kamerai var pielikt vecos Nikon objektīvus, kuru kvalitāte ļoti bieži pārspēj mūsdienu autofokusa lēcas. Šeit var apskatīt daudzas lēcas Nikonam un Canonam.

Fukcionalitāte.
Vienādas kategorijas un cenas modeļi Nikonam ir funkcionālāki nekā Canonam. Tiek pieliktas papildus fīčas un iespējas, kas rada papildus ērtības salīdzinot ar Canon modeļiem. To var labi redzēt salīdzinot modeļus www.dpreview.com. Nikonam ir funkionālāka zibspūldžu sistēma salīdzinot ar Canon (Wirless System, Commander mode).

Ērtums.
Nikons pārspēj kontroles  ziņā Canonu. To pat saka Canonisti, ka , lai iepazītu Nikonu pietiek ar vienu dienu, jo visas pogas ir saprotamās vietās un intuitīvi var saprast kur kas atrodas, bet, lai iepazītu Canonu (jo vairāk pro sērijas fotokameras) vajadzīgs vairāk laiks. Ja cilvēks nav turējis rokā ne Nikonu, ne Canonu, tad ātrāk viņš apgūs Nikon kameru, jo tai esot labāk un saprotamāk uztaisīta navigācija un lietošana. Nikonam nav nekādu divu pogu kombināciju iespēja.

Politika.
Dzīšanās pēc peļņas un notirgoto aparātu skaita palielināšanu ir sabojājis Canonu. Nikons vairāk par Canonu ievēro pircēju intereses. Tas tiek manīts ļoti daudzās lietās, kā piemēram Nikon SB-800 zibspuldzei nāk klāt krāsu temperatūras regulējošie filtri, papildus batarejas nodalījums, kur Canon lietotājiem tas ir jāmeklē nezin kur. Nereti Canons izlaiž kameru, kurai jau drīzumā izrādās brāķis un jāsūta tikko uzceptās kameras atpakaļ, turpretī Nikons savas kameras testē ļoti ilgi pirms palaišanas tirgū.

Kameras
. Daži teiks, ka Nikonam nav studijas kamera (daudz megapikseļu kamera). Tuvākajā pusgadā tiks laists pārdošana Nikon D3x, kas vairāk paredzēta studijas darbiem, nevis fotožurnālistikai kā Nikon D3. Daudzi preicājās par Nikon D3. Tūlīt arī tiks palaists no Canon puses 6D kamera, kas varēs konkurēt ar D3. Tas tik pierāda, ka Nikons un Canons iet soli solī un iepriecina pircējus ar vienādas klases fotokamerām ar nebūtiskām atšķirībām.

Nobeigums

Kad nevari izvēlēties kameru vairāku apsvērumu dēļ, tad iesaku vienkārši aiziet uz veikalu un paturēt dažādas kameras rokā. Varēsi secināt, ka dažas no tām nav domātas tavai plaukstai. Pārāk neiedziļinies testos, netērē laiku nevajadzīgiem salīdzinājumiem un testiem, ātrāk pērc un sāc bildēt. Kļūdīties izvēle nevar, jo kameras vienādā cenu segmentā dos ļoti līdzīgus rezultātus. Un pats galvenais atceries -  ne jau kamera taisa bildi, bet fotogrāfs ! Fotoaparāts ir tikai instruments, tāpatās kā gleznotāja rokā ir ota... Un neviens no gleznotājiem nepavada vairākas dienas urbjoties forumos, lai nolemtu kura ražotāja otu tad pirktu.


Komentāri

7.andreart  2014-12-11 12:39:52
ļoti interesants video https://www.youtube.com/watch?v=Jva08HY6uLE
6.fatals  2008-05-03 03:26:54
Paldies parrakstu, nezināju par objektīvu atāíirību,liek padomāt kuru pirkt nākamo... Biju plānojis iegādāties canon 1 mark III, bet tagad jāsāk domāt... Jāpapēta vēl...:) Paālaik paāam canon d 40, visai apmierina...;) Uzskatu, ka tomēr tas viss tik tieāām iet vienā katlā, un neviens ne otrs nekad, vismaz ne tuvākajā laikā nebūs vadoāais...;)
5.Martins  2008-03-28 11:05:59
Itka kameru saliidzinaajums... bet reaali taisnoshanaas kaapeec tomeer NIKONS... :)!!!
4.Fuzzy  2008-03-22 14:22:27
Līdzīgi izteikumi pirms dažiem gadiem bija <a href=http://reinistraidas.lv/>Reinim</a>. Vienīgi - ne tik plaāi.

Piekasīgāks cilvēks varētu taviem argumentiem viegli oponēt, taèu arī paāam Nikon'i iepatikuāies vairāk... kaut vai mazās dizainiskās nianses (kas pamatā ir diezgan nebūtiskas.
3.LatFoto  2008-03-22 10:13:22
Nu tā aptuveni arī ir ;-). Par politiku gan neko nesapratu, bet var jau būt, ka tā kādam liekas.
2.Raish  2008-03-22 01:49:22
Citēāu sevi no pods.lv komentāriem.

pirms 7 gadi visi bildēja ar nikoniem, tagad bildēs atkal, tas nu ir skaidrs. Tā pat kā dajebkurai citai tehnbrandomānijai ir cikli, tad arī foèikiem. Piemēram, ja tagad kāds saka ka AMD processori ir labāki, tad viņs vai nu ir konservatīvs vai ar skatu nākotnē, bet tam nav nekāda sakara ar reālo situāciju. Es esmu uzticīgs nikonam jau trīs gadus, lai arī kad man āis hobijs sākās bija Canon laiks, bet mans sapnis par Nikonu sākās pirms 7 gadiem, kad āamie bija topā. Ðo te stāstu var pielīdzināt BMW un Mercedes cīņai amerikā, kur pa vidu vienu brīdi mēģina iespraukties AUDI, otru Lexus, aka Olympus, agrāk Kodak, tagad, iespējams SONY. Un jūs/mēs visi aizmirstam vienu lietu - āo uzņēmumu investori un shareholderi ir vieni un tie paāi cilvēki/kompānijas un reāla cīņa notiek starp patērētāju kurā visu laiku tiecas pēc alternatīvas vai alternatīvas alternatīvas (- - = +). Ja tirgū būtu viens produkts, tad nevienai no āīm grupām viņs neinteresētu. Ja Nikons un Canon apvienotos vienā uzņēmumā, tad droāi ka āamie visus konkurentus nospiestu kā mazas muāas. Bet tad cilvēks sāktu meklēt pēc alternatīvas. Ðie uzņēmumi pazaudētu baigi lielo tirgus daļu. Domājat ka Apple un Microsoft baigi konkurē? Jā, konkurē. Bet āīm kompānijām ir pilnīgi pofig kuru produktu pērk, jo viss āíis slēpjas patentos/èipu piegādātājos/ biržu tickeros un spirālē. Parasti pēc āadu pārdomu biruma gribās sūtīt visus nahuj un nopirkt LOMO, bet nu to sūdu taè arī kāds ražo un kādam pieder un tu iemet piíi kopējā katlā :)
1.Papuass  2008-03-22 00:39:38
Pats lietoju Canon sākumgala D400. Lielākais mīnuss - satvēriens. Mazās japāņu rociņas? Vēl man neliela skaudība par Nikon 70-200 F2.8 salīdzinoāi zemo cenu. Canonistiem par to ir jātērē vairāk. Rakstam kopumā piekrītu, pat labi uzrakstīts, lai arī jauāams nikonista pirksts :)
 

Vards*
Epasts* (epasts netiks publicēts)
Mājaslapa
Komentārs*
Komentāros linki ir neatļauti
Cik ir tr�s saskait�t kop� ar pieci = * (ar vārdiem)
* Obligātie lauki

 

 
  Copyright Andrejs Zavadskis©
Bez autora atļaujas pārpublicēt aizliegts


0.025391101837158

2022-11-06 10:53:49

 

0.0012719631195068