BLOG
 

 

Izglāb savu redzi

Tā kā ar apstrādi nodarbojos pats, tad bieži sanāk pie datora pavadīt pat pa 14-16 stundām diennaktī apstrādājot bildes. Bet šoreiz nebūs raksts par bilžu apstrādi, bet gan par redzi! Asums ir vajadzīgs ne tikai lēcām un fotokamerām, bet arī mums un mūsu acīm.

Mellenes.

Varbūt kāds atceras vecmāmiņas teikto, par to ka jāēd vasarā daudz mellenes, lai stiprinātu veselību un redzi. Trāpīts desmitniekā ! Dodamies uz aptieku un ko mēs redzam ? Ir pieejami dažādi  vitamīnu kompleksi tieši redzei un acīm, kuri bāzējās tieši uz melleņu ekstrakta un citiem labumiem.
Ir pieejami melleņu ekstrakti dažādos veidos un devās un arī melleņu ekstrakts kopā ar vitamīniem, kuri nepieciešami redzei.

Dakteri saka.

Mans foršais acu dakteris saka, ka labāk protams pa vasaru saēsties mellenes, bet tad kad tās nav pieejamas tad kādus 3 mēnešus dzert vitamīnu kompleksu ar melleņu ekstraktu un pēc tam pāriet uz zivju eļļu un tad atkal vasaru ēst svaigas mellenes. Bet es neklausu ārstu dzeru visu gadu gan uzreiz zivju eļļu kapsulās, gan vitamīnu formulu redzei un acīm, jo uzskatu ka manām acīm ir diezgan liels noslogojums.
No savas pieredzes varu pateikt ka tas tiešām palīdz. Ja nedzer neko no šitā jau pēc 8-10 stundām apstrādes pie datora acis sprāgst ārā, bet lietojot kādu no šiem preparātiem ātrāk pienāk morālais vai radošais nogurums, nekā redzes nogurums.

Investē redzē!

Ir divi ceļi. Ekonomiskais vai "pa pilno programmu".
Ekonomiskais nozīme nopirkt tikai vai nu zivju eļļu vai kādu lētāku melleņu ekstraktu. Zivju eļļa vidēji maksā 2-3Ls uz mēnesi. Es pērku FUTURA Zivju eļļa 1000, kurā ir 120 kapsulas (1g zivju eļļas katrā kapsulā). Maksā ~9Ls. Ekonomiskajam variantam var atrast ko lētāku, kur kapsulā ir mazāka zivju eļļas deva ;).
Otrā labā lieta ir melleņu ekstrakts, kas ir lētāks ~ 2Ls mēnesī. Bet es izvēlējos lietot melleņu ekstraktu kopā ar acu vitamīniem. Tie jau ir dārgāki maksā ~5Ls mēnesim. Es lietoju Natur Pharma Eye formula redzei un acīm 60 kapsulas. Jādzer vienu kapsulu dienā.
Kā jau pieminēju ir divi ceļi atkarība cik liela slodze uz acīm. Vai nu dzert kādu no līdzekļiem vai visus uz reiz un visu gadu :). Es izvēlos otro !
Vēl iesaka un lieto speciālus pilienus acīm, jo sēžot pie datora tās tiek susinātas jeb paliek sausas un, lai tās labi funkcionētu tām jābūt slapjām, tāpēc pēc ilgas sēdēšanas daži pilieni speciāla šķidruma uzlabo acs pašsajūtu. Ir vēl daudzi vingrinājumi tieši acīm un obligāti vismaz reizi stundā ir jānovēršas no datora un jāapskatās, kas notiek aiz loga. Varbūt tur notiek kaut kas interesants un vērts paķert kameru un iziet ārā svaigā gaisā ! ;)

Kas vajadzīgs acīm ?

Kādiem aktīvajiem komponentiem būtu jābūt acu vitamīnos un kādas funkcijas veic šie savienojumi?
Luteīns – tas ir tīklenes galvenais pigments, kā to sauc vēl „dzeltenais punkts”, kas atbild par augstu redzes asumu. Tāpēc luteīna deficīta gadījumā cilvēkam pasliktinās redzes asums. Luteīns pasargā acu audus no pāragras novecošanas un audu sairšanas, kas pastiprinās, iedarbojoties kaitīgam datora starojumam. Luteīns pasargā acis no UV stariem, neitralizējot to graujošo ietekmi uz acīm, darbojoties kā antioksidants. Svarīgi atcerēties, ka ilgstoša luteīna deficīta gadījumā, cilvēka redzes asums pasliktinās neatgriezeniski, tāpēc svarīgi to lietot savlaicīgi profilakses nolūkā.
Melleņu ekstrakts – tas ir ļoti populārs un jau sen lietojamais dabas līdzeklis acu redzes asuma saglabāšanai. Melleņu ekstrakts satur daudz svarīgu bioloģiski aktīvo vielu – bioflavonoīdus, antocianozīdus. Pateicoties melleņu ekstrakta bagātam sastāvam, tas stiprina acu kapilārus, uzlabo acu apasiņošanas procesus un barošanas procesus, kas nepieciešami normālai acu vielmaiņai. Pateicoties melleņu ekstraktam, labāk atjaunojas pigments rodopsīns, kas atbild par acu spēju adoptēties dažādiem apgaismojumiem un nodrošina labāku redzi tumšā laikā.
Beta-karotīns un A vitamīns – no vienas molekulas beta-karotīna veidojas divas A vitamīna molekulas. A vitamīns uzlabo krāsu uztveri, pasargā acis no ultraviolētās un datoru starojuma pārmērīgās ietekmes. Piedalās acīm svarīgāko vielu sintēzes procesos.
Cinks – mikroelements, kas sekmē A vitamīna līmeņa uzturēšanu un piedalās olbaltumu molekulu sintēzes procesos.
Žibulīšu ekstrakts – pēdējā laikā šis ekstrakts sāk vairāk parādīties acu vitamīnu formulās. Pateicoties šādam sastāvam, žibulīšu ekstrakts darbojas pret iekaisumu, noņem acu apsārtumu un nogurumu, sūrstēšanas sajūtu acīs, uzlabo acs ābola barošanu un saglabā redzes asumu. To var lietot arī konjuktivītu gadījumos.
Ginkgo biloba ekstrakts – šis ekstrakts ir vairāk pazīstams kā atmiņas uzlabošanu veicinošais preparāts, tomēr acu vielmaiņas procesos tas spēlē ļoti lielu lomu. Lai visi atjaunojošie procesi acīs notiktu labāk, organismā nepieciešams aktīvāk sintezēties tām vielām, kas piedalās acu vielmaiņas procesos. Un to vislabāk veicina Ginkgo biloba ekstrakts, kas uzlabo acs kapilāru mikrocirkulāciju, tīklenes apasiņošanu. Pateicoties ekstrakta bagātākajam sastāvam, tas darbojas arī kā antioksidants un piedalās cīņā pret kaitīgo UV un datora starojumu.
Vēl acu vitamīnu formulās var būt arī citi vitamīni un sastāvdaļas. Tie tikai pastiprina visu iepriekšminēto komponentu darbību un uzlabo acu labsajūtu un redzes stāvokli. Acu vitamīnu formulas ir rekomendējamas īpaši cilvēkiem, kas ilgstoši strādā pie datora un arī veciem cilvēkiem. Šiem cilvēkiem acu pieprasījums pēc vitamīniem ir visaugstākais, tāpēc lai saglabātu redzes kvalitāti ilgāk, jālieto acu vitamīnu formulas, kas aptiekās tagad ir plaši pieejamas.

Kas Tu būtu bez redzes...

Šis nav nekāds reklāmas raksts vai produktu reklāma. Tas ir ieteikums no manis tiem, kas pavada daudz laika piepūlot redzi pie datora, kameras, juvilieriem, šuvējiem un daudziem citiem, kuru galvenais peļņas instruments ir acis. Kas Tu tagad būtu bez redzes ?

Komentāri

15.garāmgājēja  2011-12-05 15:56:14
Par mellenēm, ka tās uzlabo redzes asumu, ir 100% taisnÄ«ba (pers. pieredze), lai ko rakstÄ«tu visādi amer. ārsti, teorētiÄ·i, ka neesot pierādÄ«ts utt. Kā ir ar tiem produktiem - nudien nezinu, ja varētu kaut kādi izzināt to patiesÄ«bu.... Rakstu tāpēc, lai Tu nepopularizē tos MITRINOÅ OS ACU PILIENUS - tie nav tik nevainÄ«gi! Ir blaknes - tieÅ�i acÄ«m, un baisas!!! Labāk tad jau paskalot acis ar kādām tējām...
14.andre  2011-11-02 00:10:50
veel iesaku gaisa mittrinaataju. iiipashi ziemaa. arii paliidz uztureet gaisu un acis mitraakas.
13.J�nis  2011-11-01 15:43:19
Andrej, paldies par rakstu.
Visu cieņu!
Esat salicis vienkopus lielisku konspektīvu materiālu tiem, kas strādā uz savas redzes rēíina. Fotogrāfi, makslinieki, precīza darba darītāji, pulksteņmeistari un arī datoriíi un ikdienas datorlietotāji, visiem tas ir aktuāli.
Pats arī ar to saskāros - zūd asums, sausums acīs, pie datora ikdienā 8-16h, dažkārt vairāk. Sāk dubultoties burti, acs it kā nespēj nofokusēties - kā fotokameras autozūms - braukā āurpu turpu, bet bilde miglaina. Tas ir traki, īpaāi ja darbs balstās uz redzi.
Ârsts it kā pateica, ka viss normā daudz maz, bet man jau no tā labāk nepaliek, izrakstīja tabletes cirkulācijas uzlaboāanai, bet droāi vien ņemāu talkā rakstā minēto - (melleņu ekstraktu jau lietoju kādu mēnesi) zivju eļļu, vēl kaut ko.
Jā, taisnība aºī, ka pie slodzēm vitamīni organismā ātrāk izlietojas, jau 4 mēneāus slodze man regulāra - ik dienas, un jūtas, ka tā ir.
Profilakse, profilakse, profilakse! Kamēr vēl nav par vēlu.
Lai visiem gaiās un ass skats!
12.mariz  2011-04-24 11:55:28
To Mr.Lynx
Ja tu butu lasijis, tad tev aizietu kads tam visam sakars ar foto. Autors tak rakstijs-apstradajot bildes tiek pavaditas loti garas stundas pie datora, kas boja redzi - tads sakars!!!
Sajegas tev ne kads, bet muti pavirinat gribas - tie nav nekadi drankji bet gan derigas lietas. Zivju ella vispar ir lote noderiga ne tikai redzei bet visam organismam. Iesit goglee paskaties,ja neesi par slinku:-)
11.Mr.Lynx  2011-01-25 18:19:10
Autor!Tu gadijuma nestrada kada no so dranku izplatisanas tikla? Kads sakars visam tam mellenu kompotam un kimikaliju reklamai ar foto?
10.Ivars  2010-02-21 00:57:50
To DMG
Es no savas pieredzes varu teikt, ka tas tieāām palīdz, jo es valkāju brilles un man ārsts nevarēja precīzi noteikt vajadzīgos redzes parametrus, jo tie vienkārāi aiz redzes piepūles noguruma "staigāja". Pēc mēneāa ziveļļas un kaļía tableāu lietoāanas redzes parametrus ārste nolasīja pāris minūtēs un tiku pie jaunām brillēm - tā, ka ne tikai redzes muskuļi vainīgi, bet arī ietekmē citi redzes darbības parametri. Paldies par rakstu!
9.Dainis  2010-02-10 08:52:31
Par mellenēm pilnīga taisnība. Bērnībā kaut kā sanāca saēsties gan pa vasarām, gan arī ziemā kompotu veidā, kā rezultātā attīstījās ļoti labi redze, ko tagad labi izmantoju. Par tiem ekstraktiem īsti nezinu, jo priekāroku labāk dodu kompotiem, ievārījumiem, sulām un kaut kam dabīgākam, nevis sausā veidā kapsulām. Vienīgais Latvijā īsti nevar nopirkt neko no svaigu melleņu izstrādājumiem. Sanāca Zviedrijā pabūt un tur zilenes topā - attiecīgi iepirku ievārījumu.
8.rick'james -> DMG  2010-01-13 13:51:28
Tu esi vnk dumā :D
7.Janbo  2009-12-30 03:09:02
Vai tad tev jau nav brilles ? Bet nu raksts , labs !
6.gatis  2009-12-10 11:39:00
Ehh, man jau par vēlu. Ja nu vienīgi, lai nepaliek daudz sliktāk. Pats biju domājis iegādāties melleņu ekstraktu.
5.reynys  2009-12-09 20:24:23
kurā aptiekā var iegādāties to eye formula? pagaidām lietoju pats tādu melleņu ekstraktu, kurā jālieto 3x dienā, un tas nav īpaāi parocīgi...
4.Billy  2009-12-09 09:08:39
Normāli esi papētijis...
3.ebw  2009-12-08 16:18:19
aciim arii kalcijs naak par labu - man acu dakters ieteica lietot austeru kalciju kapsulinjaas.
2.andreart  2009-12-08 16:12:47
kad es nelietoju vitamīnus vairāku gadu garumā man pasliktinājās redze pie aktīvām slodzēm. pēdējos divos gados slodze dubultojās un redze nepasliktinās. un varbūt neizlasīji visu līdz galam, minēju ka pat īstermiņā pie lielām slodzēm ir Jūtama atāíirība nogurumā.
1.DMG  2009-12-08 16:01:13
Autor tu kko no savas pieredzes vari pateikt par kādu no āiem sūdiem? Ir kāds piemērs iz dzīves, ka redze pasliktinājās, sadzēries to visu un atkal palika labi? Droāi vien ka nē. Naivi cerēt, ka ja dzersi visu to, tad redze nepasliktināsies! Tā pasliktinās dēļo tā, ka acis netiek kustinātas un acu muskuļi atrofējas un vienīgais veids, kā novērst sliktu redzi ir neblenzt stundām uz vienu punktu. Tā kā dzeriet cik tik un tērējiet naudu uz to visu, bet labāk no tā nepaliks redzei jau nu tieāām. Tas ir tas pats, kas cerēt, ka dzerot kkādus draņíus izaugs muskuļi tev rokām. Būt jau labi sēdēt tik gultā, dzert kkādus draņíus un audzēt muskuļus.
 

Vards*
Epasts* (epasts netiks publicēts)
Mājaslapa
Komentārs*
Komentāros linki ir neatļauti
Cik ir viens saskait�t kop� ar nulle = * (ar vārdiem)
* Obligātie lauki

 

 
  Copyright Andrejs Zavadskis©
Bez autora atļaujas pārpublicēt aizliegts


0.030627965927124

2022-11-06 10:41:15

 

0.00484299659729