BLOG
 

 

Interneta latgalīte

Informācijas trūkums liek bieži mums pārmaksāt, un ne 2 vai 3 reizes, bet dažreiz pat desmitkārtīgi. Šoreiz neies runa par foto, bet gan par iepirkšanos internetā un, kur to var  izdarīt viss izdevīgāk. Par Ķīnas un Japānas interneta veikaliem.

Spekulanti

Viss sākās ar to, ka mammas vecajam telefonam nobeidzās akumulators. Veikalā tos vairs nevar dabūt un mamma bija spiesta iet uz tirgu uz preču kioskiem, kas būtībā nav dārgi. Tur iegādājās neoriģinālo akumulatoru no Ķīnas pa 10Ls un dzīvoja tālāk priecīgi to lietojot. Viss būtu labi, ja dēls netīšām neuzietu uz dažām interesantām mājas lapām, kur tieši tāds pats akumulators jau ar piegādi uz Latviju maksā 2Ls. Tāpēc pastāstīšu par dažiem interneta veikaliem, kurus esmu pārbaudījis un jau gada garumā patstāvīgi pasūtu visādus sīkumus.

Dealextreme

Pirmo vietu manā topā ieņem www.dealextreme.com no Hong Kongas. Uzreiz norādu, ka mājas lapā cenas norādītas jau ar piegādi uz Latviju ! Protams tas iepriecina, bet zem tā slēpjas tas, ka DX izmanto pašu lētāko piegādi pa pastu , kas var ievilkties pat mēnesi. Kā arī tiek lietota lētākā iesaiņošana. Dažreiz nenoveicas, un prece atnāk bojāta. Atliek vien nofotografēt vai nofilmēt sabojāto preci, aizpildīt attiecīgo formu un tiks izsūtīta prece vēlreiz vai piedāvāta naudas kompensācija. Es ieteiktu vienmēr uzstāt uz atkārtotas preces izsūtīšanas, protams ja prece ir kārtīgi sabojāta un ir nefunkcionāla. Pie tam DX atļauj paturēt salauzto preci, tas nozīmē nav nekādu tēriņu par salauztās preces sūtīšanu atpakaļ.

Apskatot norādīto mājas lapu, daži teiks, ka cenas ir nereālas (aizdomīgi lēti). Kā vispār tā sistēma pie viņiem darbojās un kāpēc cenas ir tik zemas? Pirmais jau tas, ka DX interneta veikalam nav noliktavas un tas pa taisno sadarbojas ar ražotāju. Pa vidu nav nedz spekulantu, nedz lieltirgotāju, nedz citu izplatītāju. Starp Tevi un Ķīnas ražotāju ir tikai DX. Otrais lielo apjomu dēļ šiem ir īpašs līgums ar savu pastu, kas ļauj krietni samazināt sūtījuma izmaksas. Tāpēc arī precei cenas ir patīkamas. Vēl ir būtiski tas, ka pasūtījumu, kurā ir vairākas lietas, DX var asūtīt ar 2 vai 3 reizēm to sadalot, jo dažreiz kāda prece ir izķerta no ražotāju plauktiem vai tie nespēj tik ātri uzražot. Tāpēc nav jābaidās, ja no lielā pasūtījuma atnāk tikai daļa. DX izsūta uzreiz to ko var, un vēlāk pārējo.

Nākošā lieta, kas iepriecina ir tas, ka preču klāstā ir arī oriģinālas lietas. Jā ! Jūs varbūt neticēsiet, bet Ķīnā tirgo arī oriģinālas lietas. To cena uzreiz ir krietni lielāka, nekā Ķīnas pakaļdarinājumam un preces nosaukumā ir vārds "genuine". Ja salīdzina DX oriģinālražojuma cenas ar mūsu veikala cenām, tad pat pieliekot visus PVN un citus nodokļus DX cenai tā būs lētākā, nekā pirkta pie mums veikalā. Ja esi gatavs gaidīt mēnesi droši pērc. Kā piemēru varu minēt PS3 oriģinālo pulti, kas pie mums Latvijā ELKOR veikalā maksā 42Ls, DX oriģinālā maksā 27Ls, bet pakaļdarinājums 13Ls.
DX pārdod oriģinālus un pakaļdarinājumus Apple, Sony, Kingston, Sandisk, Wii u.t.t.

Ja rokas neaug no *****, tad DX piedāvā rezerves daļas sākot ar PSP un beidzot ar oriģinālo Apple iPad, iPhone ekrānu.

Un pati svarīgākā lieta, kas piemīt šim un citiem apakšā minētiem veikaliem ir aktīvs forums un reālas atsauksmes. Ja godīgi es nekur neesmu redzējis, ka Internet veikals atļauj savai precei likt negatīvas atsauksmes. Šis ir retais  izņēmums!
Tāpēc pirms kaut ko pērc kārtīgi izlasi atsauksmes un forumu, un ja prece ir slikta tur par to būs rakstīts ! Preču forums ir milzīgs pircēja palīgs un atbalsts !

Ja esi pavirši apskatījies un neko sev prātīgu neesi pamanījis padalīšos ar savu TOP noderīgo lietu pirkumiem:
Elektrības skaitītājs, kas parāda pieslēgtās ierīces patēriņu links
Spožākais velo lukturis, kāds vispār redzēts links
Samuraja lietussargs links
Lieliska dāvana alus dzērājam links
Slēptā kamera links
Krāsas printerim (tur pat var atrast arī speciālos kārtridžus) links
Obligāti šito pieliec grozam. Lieta, ko lietoju katru dienu links
Gāzes detektors links
Lai neaizmigtu pie stūres links
Lielisks šķidro ziepu padēvējs ar sensoru links
Maziņš gadžets vīriešiem, lai iepriecinātu savu sievieti links
Pirktākā prece DX vēsturē ;) links
Es uzskatu, ka šis ir lielisks veikals, lai atrastu dāvanas draugiem un tuviniekiem, un iepriecinātu sevi.
 

Focalprice

Focalprice var teikt ir viens no lielākajiem DX konkurentiem. To uzbūve un darbības princips ir ļoti līdzīgi. Dažas preces te tomēr ir iespējams atrast lētākas nekā DX un preču klāsts ir nedaudz savādāks.
 

Tomtop

Šis ir kārtējais cienīgais brālis DX un Focalprice ar līdzīgām cenām un ar nedaudz atšķirīgu preču klāstu. It īpaši TomTop iepriecina ar cenām sieviešu veļai. Sievietes, ieprieciniet savus vīriešus ;).
 

Volumerates

Volumerates ir DX tiešais radinieks, kas domāts vairumtirdzniecībai, bet ir iespēja tāpat arī pasūtīt pa vienam un dažreiz šeit var atrast to kas nav pieejams DX.
 

Dinodirect

Šis ir nedaudz atšķirīgs. Ir atsevišķi piegāde un cenas kopumā augstākas, bet toties produktu klāsts atšķiras vairāk.

Ebay

Vairākus gadus visādas lietiņas iepirku ebayā, atklājot konkrētās mājas lapas secināju, ka vairāku gadu garumā pārmaksāju par daudzām precēm, jo, atceries, ka ebayā čupojās pārpircēji, kuri paņem savu procentiņu un vēl padalās ar pašu ebayu. Bieži ir atrodami tieši pārpircēji no DX, kas liek preces ebayā :(. Tāpēc šobrīd ebayā griežos pēc kaut kā ļoti specifiska.

Foto

Šīs visas internet lapas tirgo arī foto piederumus. Lūk linki uz foto precēm:
Dealextreme foto piedāvājums
Focalprice foto piedāvājums
TomTop foto piedāvājums
Volumerates foto piedāvājums
DinoDirect foto piedāvājums
Šeit var atrast daudzus lētus aksesuārus, kuri ir lētāki nekā ebayā. Iepriekš jau biju rakstījis par krīzes studijas gaismu pa30Ls, kurā visi minētie aksesuāri un pati gaisma ir no DX.
 

Likumi

Daudziem radīsies jautājums par atmuitošanu vai kādiem īpašiem Latvijas Valsts nodokļiem. Lejā ir pārpublicēts materiāls par šo tēmu ar linkiem. Mans ieteikums nepārsniegt 100$ robežu vienam pasūtījumam.
Saņemot pasta sūtījumu, kura vērtība pārsniedz minētos atbrīvojumus (attiecīgi 45 eiro sūtījumam no privātpersonas vai 150 eiro sūtījumam no komersanta) vai daudzuma ierobežojumus, saņēmējam ir jāmaksā no visas preču muitas vērtības saņēmēja valstī spēkā esošie nodokli:
• muitas nodoklis;
• pievienotās vērtības nodoklis;
• akcīzes nodoklis, ja tiek saņemtas akcīzes preces.
Pieredze rāda, ka tas viss kopā ir aptuveni 30% no preces vērtības, ja kopējā summa pārsniedz augstāk minēto vērtību.

Nodokļi ir jānomaksā neatkarīgi no tā, vai:
• preces persona pērk pati vai tās tiek sūtītas kā dāvana;
• preces ir jaunas vai lietotas (arī antīkas);
• preces ir paredzētas personiskai lietošanai vai pārdošanai.

Komersanta vai privātpersonas sūtījums komersantam vai privātpersonai
Nelielas vērtības preču sūtījumu, kas no valsts, kura nav Eiropas Savienības (ES) dalībvalsts, par atlīdzību tiek sūtīts saņēmējam ES dalībvalstī, atbrīvo no ievedmuitas nodokļiem, ja sūtījuma vērtība vienam sūtījumam nepārsniedz 150 eiro.
Minētais atbrīvojums attiecas arī uz preču iegādi interneta veikalos (saņemot preces no valstīm, kas nav ES dalībvalstis).

Privātpersonas sūtījums citai privātpersonai

Sūtījumu, ko privātpersona no valsts, kas nav ES dalībvalsts, sūta citai privātpersonai ES valstī, atbrīvo no ievedmuitas nodokļiem, ja sūtījuma vērtība nepārsniedz 45 eiro un ar nosacījumu, ka minētais sūtījums nav komerciāls.
Sūtījums nav uzskatāms par komerciālu, ja:
• tas nav regulārs;
• tajā ir preces vienīgi saņēmēja vai viņa ģimenes locekļu personiskai lietošanai, un to īpašības un daudzums neliecina par komerciāliem nodomiem;
• nosūtītājs to sūta saņēmējam bez samaksas.

Avots
http://www.vid.gov.lv/getfile.aspx?sid=1004
http://www.vid.gov.lv/ObjektsPopup.aspx?oid=5529&hl=1&type=2
http://ebayforums.lv/topic/191/muita-un-atmuitosana/
http://www.vid.lv/lv/zinas/10/1087

Ieteikumi

Veicot maksājumu ar PayPal uzliec, lai valūtas konvertāciju veic banka, nevis pats PayPal. PayPal'ā valūtas kurss ir neizdevīgs (kur to var izdarīt). Apmaksai lieto tikai www.paypal.com.
Pirms kaut ko pasūti, obligāti palasi preces aprakstu, atsauksmes, forumu ar komentāriem. Atsauksmēs var izlasīt par preces kvalitāti. Bieži neapmierināti pircēji brīdina par savu neapmierinātību.
Kārtīgi izlasi preces aprakstu. Ja preces forumā nekas nav minēts, vai instrukcijas nav, tad ar googles palīdzību var atrast papildus informāciju par preci.
Ja prece atnāk un nestrādā, tad izlasi kārtīgi preces forumu. Ja kāds saskāries ar līdzīgu problēmu, tad bieži forumā var atrast risinājumu.
Ja prece atnāk un ir sabojāta vai nestrādā, tad to nofotografē vai nofilmē (ieliec youtubē) un katrā lapā ir speciāla forma, kas jāaizpilda šādos gadījumos, lai saņemtu aizvietotāju.
Iesaku arī salīdzināt konkrētās preces cenu starp augstāk minētajiem interneta veikaliem.
DX'ā nepērc preci, ja tā tikko ir parādījusies . Labāk uzgaidi, jo mēneša laikā visām jaunajām precēm cena krīt.
Nepārsniedz sūtījuma kopējo cenu vairāk par 100$ un DX'ā piemet grozam klāt pirktāko DX preci ;)
Ja domā kaut ko pasūtīt kā dāvanu, labāk to dari 2 mēnešus iepriekš. Dažreiz preci mēdz tā izķert, ka ražotāji nespēj sākumā tikt galā ar pieprasījumu. Kā arī pirms Ziemassvētkiem japāņiem un ķīniešiem iet ļoti karsti.

Nobeigums

Ceru, ka mans raksts palīdzēs Jums ieekonomēt līdzekļus uz sīkumiem un mazās sadzīves tehnikas pirkumiem. Būs jauna vieta, kur var atrast interesantas un Latvijā nepieejamas dāvanas.
Varbūt kādu šis raksts pamudinās uz biznesa plānu atvērt vietējo DX veikalu, lai par pieņemamu uzcenojumu varētu ko iegādāties uzreiz negaidot piegādi.
Tikai atcerieties, ka preces kvalitāte un mūža ilgums ir proporcionāls preces cenai !
Ja ziniet kādu līdzīgu lapu, vai Jūsu domas ir citas vai ir kādas atsauksmes, droši komentējiet!

Komentāri

50.Paul�ns  2016-06-21 09:03:21
Iedomājos, kādēļ to visu padarīāanu sauc par Latgalīti..? :D
49.San�o  2016-03-16 12:57:09
Kāds ir baigi pastrādājis! Labais! Paldies!
48.M�rti��  2016-02-17 15:20:51
Wow, ļoti noderīgs rakstiņā - paldies!
47.kred�ts no 19 gadiem  2015-01-29 12:00:00
Hmm, BuyInCoins ir viena laba adrese, viņiem āippings pa brīvu ir, bet nu pārsvarā jau viss kov ajag ir AliExpress un Ebay
46.M�ris  2013-01-09 12:21:47
Es ar domāju ka PVN būs, bet nekā, cik reizes esmu jau sūtījis un nevienu reizi neesmu neko piemaksājis klāt. Tik aizeju uz pastu vai man pieved preci parakstos un gatavs. :)
45.Andis  2012-10-23 00:01:59
Tagad gan tas stulbains PVN ir uzlikts visiem ienākoāajiem sūtījumiem, kas ir ārpus Eiropas!
44.Juris  2012-04-10 16:47:13
Paldies par ieteiktajiem veikaliem. Akumulators tehnikai, asmenīāus, prezervatīvus... ļoti daudz ko var nopirkt daudz lētāk.
43.Romualds  2011-11-30 14:49:25
Laikam jau par vēlu pasūtīt lai atnāk līdz ziemasvētkiem..? :)
42.Ganar dinero rapido  2011-05-17 01:56:49
Very interesting subject
41.Artis  2011-04-08 15:42:08
Man ļoti patika tie mazie lukturīāi, ka jau rakstā minēja! Ļoti noderīgi. Man ar pie visām atslēgām ir klāt, ļoti viegli. spīd arī labi.
40.Lukss  2011-02-05 13:57:05
kāda ir jūsu vislabākā prece ko esiet nopircis āajos íīnieāu veikalos?
tāds kaut kas baigi labs ko ieteiktu! :)
Paldies!
39.affiliate  2011-01-24 20:58:35
Andrej, ir kāds ienākums no affiliate linkiem ar ?
38.andre  2011-01-14 08:06:16
BRÎDINÂJUMS ! NO 2011. gada 1. janvāra ar PVN apliks ievestās preces sākot jau ar 10 EUR no treāajām dalībvalstīm (visas kas nav EU)
37.TenisD  2011-01-06 14:13:30
Super raksts, paldies :)
36.Suomi  2011-01-04 23:12:54
DinoDirect ir slikta slava daudzos forumos - arī viņu paāu.
35.Janis  2011-01-04 19:19:37
Kāds var pateikt, kur vēl bez iherb.com var nopirkt kvalitatīvus āampūnus, veļas pūlverus ?
Negribu pirkt LV pieejamos mistiskos pulverus.
34.andre  2010-11-08 18:17:23
aizmirstiet par TAOBAO.com. latvijaa nav neviena agenta kas stradaa kaa starpnieks. izmantojot aarzemju starpniekus piegaades cenas sabojaas visu prieku par zemo taobao cenu.
33.Wendy  2010-11-08 18:15:43
A kur tajā TAOBAO.com valodu var saprast ???
32.Be�te  2010-11-02 07:51:11
TAOBAO.com uzzināju, ka it kā nevarot dabūt nevienu citu valodu kā íīnieāu. diemžēl.
31.Janis  2010-11-01 22:27:37
Tad uzrādot bankas konvertāciju ir jaizvēlas otrais punkts zem sadaļas "Other Conversion Options" ?
30.Vika  2010-11-01 13:24:05
TAOBAO.com - Kā var dabūt āīs lapas anglisko versiju?
29.Oskars  2010-10-28 19:15:05
Vēl var papildināt ar āo: Ja privātpersonas sūtījuma vērtība nepārsniedz 700 eiro, personai ir tiesības lūgt piemērot muitas nodokļa vienoto procentuālo likmi – 2,5 % no preèu muitas vērtības. Vienoto likmi nepiemēro tabakai, tabakas izstrādājumiem, alkoholiskiem dzērieniem. Ja sūtāmo preèu vērtība pārsniedz 700 eiro, muitas nodoklis tiek aprēíināts, pamatojoties uz konkrētas preces muitas tarifa likmi.
28.Raimis  2010-10-26 11:06:03
Mani arī interesē apģērbi par sakarīgu (pieņemamu) cenu. Var būt kāds var padalīties ar web adresīti :)
27.Be�te  2010-10-25 18:15:17
tajā taobao.com drīzāk jautājums kā tikt pie saprotamas valodas. :D
bet ir kāds apģērbu veikals tāpat ar free shipping un labām cenām, kā āie eletronikas veikali?
26.Raimis  2010-10-23 13:10:32
Super! Parlies, ka dalies ar info. Jautajiens, vai esi pasutijis fotopreces, piemeram, objektivus?
25.kk  2010-10-21 15:05:29
Kaads nezin kur pa leetu naudu var pasuutiit matus matu pieaudzesanai ?
24.andreart  2010-10-21 00:21:54
izlasi visus Reviews tur dažiem minusos tas rakstiits un viens uzrakstiija atrisinajumu
23.Janis  2010-10-20 21:57:28
Es tā lukturīāa mīnusu risinājumus forumā neatradu. Meklēju visādi, bet piedodiet - neatradu. Varētu parādīt kur ?
22.andre  2010-10-19 16:16:08
par Black Flashlight Keychain 22000mcd 10-pack : tie ir 10 gabali loti mazi piekaramie lukturīāi jau ar baèu. viņi diezgan spoži spīd, negaidīti spoži āādam izmērām. un esmu tos piekāris pie visām atslēgām. un katru dienu nākas iet pa tumāiem gaiteņiem vai kāpņu telpām kur viņā ir ļoti noderīgs. esmu apdāvinājis visus draugus un radus ar tiem. visiļoti preicīgi un cena vienam ir 0.25 santīmi jau kopā ar baèu. uzskatu tas ir visslabākais pirkums ever !
21.haris  2010-10-19 15:40:16
Paldies! Lietoju un esmu apmierināts, bet ir arī jaunas atziņas un jaunas iespējas izlasot āo apkopojumu un komentārus.
20.velokurjers  2010-10-19 15:36:23
a kā tu pielieto Black Flashlight Keychain 22000mcd 10-pack

? :)
19.andre  2010-10-19 13:50:52
par lukturi : par vina miiinusiem forumaa rakstiits. rakstiits kaa to var viegli izlabot. tu sanem tieshi to par ko maksaa ;)
18.velokurjers  2010-10-19 13:39:55
Íīnieāu mēsli. Nopirku to izslavēto velo lukturi, jā lukturs patieāām varen spožs, bet uzražots nekvalatatīvs - kontakts nekontaèit, ta deg ta nedeg... Un lietus laikā āaubos vai viņu var lietot, pielīs pils ar ūdeni
17.Latfoto  2010-10-19 09:25:04
Aizmirsu pierakstīt adresi kur tos āampūnus un zobu pastas iepērk:
http://www.iherb.com
16.Armands  2010-10-19 04:05:40
Labais!!! Dealextreme arī āad tad iepērkos. Vēl varētu pieminēt ----- kurā DAUDZ atsauksmes par preci ir LATVISKI!!! Kā arī vēl vienu veici, kuru neminēāu, jo <<latvietis jau latvietim draugs>> :):):)
15.andreart  2010-10-19 01:26:23
arī tiger veikala dažas preces 1:1 kā DX.
14.Atis  2010-10-19 00:09:44
Izrādās AlanDeko prece arī DX mājaslapā atrodama :D
13.Arturso  2010-10-18 19:24:55
Te par drēbēm prasīja. Pats nēesmu sūtijis, bet iepatikās āī lapa.

http://www.asos.com/

daudz forāas lietas tik protams cenas nav gluži tādas kā dealextreme par gadžetiem :)
12.baiba  2010-10-18 17:26:53
es dzivoju Kina un viss ko varu ieteikt ir TAOBAO.com
11.andre  2010-10-18 14:03:46
par to kur var to izdarīt ieliku printscriinu Ieteikumos. paldies Mārtiņam
10.Mat�ss  2010-10-18 13:30:04
Kur var norādīt, lai valūtas konvertāciju veic banka, nevis PayPal?
9.Trailer  2010-10-18 13:03:11
Iesakiet, kur var apģērbu lētāk un kvalitatīvi iepirkt?
8.Et  2010-10-18 12:40:25
Leetaas zobupastas, shampuunus, kreemus, vitamiinus suutu no iherb.com, uz lv piegade 4$.tas gan ir asv veikals.
7.M�rti��  2010-10-18 12:32:16
Noderīgs raksts! Man gan tie pasūtījumi stipri ilgi nāk un pārsvarā pa daļām. Viens padoms - maksājot ar PayPal, jānorāda, lai valūtas konvertāciju veic banka, nevis PayPal. Valūtas kursi stipri atāíiras.
6.andre  2010-10-18 12:21:00
pusotra gada laikā no DX kopā veicu kādus ~90 pasūtījumus un visi ir atnākuāi. dažas preces ir aizkavējuāās bet atnācis ir viss. kā arī visur jāmaksā ar paypal, tā kā ja ir problēmas var mēģināt dabūt naudu atpakaļ ar paypal rīkiem.
5.Aktiiviste  2010-10-18 12:17:01
vai ir bijis tā, ka pasūtītā lieta neatnāk (netiek piegādāta) noteikumos vēl nepaspēju iemest aci, vai ir iespēja dabūt naudu vai pasūtīto preci vai kā tas viss notiek? nu respektīvi, ja pasūtīts caur e-bay un neatnāk, tad raksta uz paypal un viņi izskata un atgriež naudu...
4.Diana  2010-10-18 12:10:37
fototehnika- fotoaparāti un tādas lietas arī ir kāds sūtījis?
3.Laura  2010-10-18 11:54:51
Liels paldies, man JAU noderēja:) Sen kādu lietu meklēju, atradu tavā pirmajā linkā - tik lēti un bez piegādes maksas ebay nepiedāvāja:)
2.andre  2010-10-18 11:44:22
a kurā vietā tieāi ?
1.Latfoto  2010-10-18 11:34:51
Varbūt izklausīāos smieklīgs, bet jau labu laiku no ASV sūtu kvalitatīvas zobu pastas, āampūnus un citus sīkumus - sanāk lētāk un kvalitatīvāka prece ;-).
 

Vards*
Epasts* (epasts netiks publicēts)
Mājaslapa
Komentārs*
Komentāros linki ir neatļauti
Cik ir pieci saskait�t kop� ar nulle = * (ar vārdiem)
* Obligātie lauki

 

 
  Copyright Andrejs Zavadskis©
Bez autora atļaujas pārpublicēt aizliegts


0.040248155593872

2022-11-06 10:38:25

 

0.0030801296234131