BLOG
 

 

Bērnu foto izstāde

Bērnu foto izstāde - viens no spilgtākajiem foto projektiem, kurā esmu piedalījies. Nordea mani uzrunāja ņemt dalību labdarības akcijā - būt par vadošo fotogrāfu bērnu apmācībā un izstādes tapšanā "Pretstati. Daba un pilsētvide. Citāds skaistais".
 

Ievads

Jau vienpadsmit gadus Nordea un ģimenes atbalsta centrs „Lejasstrazdi” kopīgi gatavo īpašu svētku sveicienu! Šogad kopā ar fotogrāfu Andreju Zavadski tika apgūta foto māksla, iemūžinot neskartas dabas ainavas Ķemeru purvā un pilsētas skatus Rīgā. Izmantojot dubultās ekspozīcijas paņēmienu, tika apvienoti pretstati un radīti skaisti mākslas darbi.

 

Fotogrāfs Andrejs Zavadskis: „Dubultā ekspozīcija ir fotogrāfijas veids, kas, savienojot dažādas kompozīcijas, veido sirreālu sajūtu un apvieno dažādus stāstus vienā fotogrāfijā. Foto meistarklasē bērni izrādīja lielu aizrautību, meklējot interesantus un aizraujošus kadrus. Arī rezultāts ir izdevies iespaidīgs, ko apliecina arī pašu bērnu sajūsma par padarīto.”

Process

Ideja bija parādīt bērniem, kā bildēt dabu un pilsētas vidi. Vai vismaz censties viņus ievirzīt pareizā foto tehnikā un iedvesmot. No iegūtajām bildēm izveidot dubultās ekspozīcijas bildes, no  kurām taptu izstāde. Uzdevums nav no vieglākajiem, jo jaunākajam bērnam ir tikai 2 gadi. Uzdevuma veikšanai tika iegādāti 50 vienreizlietojamie filmu aparāti, jo tas ir vieglākais ceļš uz bildi, lai bērniem nesarežģītu bildēšanas prieku ar foto teoriju un kameras iespējām. Tika izvēlēts vienkāršāks ceļš - viselementārākais foto aparāts, lai mazie vairāk koncentrētos kadram un īstajam foto brīdim, nevis lauzītu galvu par fotoaparāta iestatījumiem.Pirmā lokācija bija "Ķemeru" purvs, kur ar vienu kameru, jeb ar 24 kadriem, ir jāpiefiksē viss interesantais, ko bērni ieraudzīja.

Otrā lokācija bija Vecrīga. Kaut kas pavisam pretējs dabas mieram, toties ļoti liela dažādība. Ja purvā vide bija vienāda, mierīga, nemainīga, tad pilsētas burzma bija pavisam kas cits. Bērniem bija daudz vieglāk, jo aci piesaistīja daudzas lietas. Daži mazie bērni bieži fočēja krāsainos skatlogus.Bildēšanas beigās mēs atpūtāmies Basteikalnā, kur mūs gaidīja garšīgi saldumi un sulas. Dalījāmies dienas gaitā ar piedzīvoto un bildējām palikušos brīvos kadrus, lai izfilmētu visu filmiņu.Visi fotoaparāti parakstīti un tiek nodoti attīstīšanai un ieskanēšanai.


 

Dubultā ekspozīcija

Pēc filmiņu attīstīšanas mēs braucām pie bērniem uz "Lejasstrazdiem", lai kopīgi izvēlētos un ar datoru savienotu 2 bildes - vienu dabas kadru un otru pilsētas kadru. To visu varētu izdarīt arī ar vienu advancētāku filmu kameru un ar ķīmijas drukas palīdzību, bet bērniem tas būtu par sarežgītu un bīstamu, tāpēc mēs izvēlējāmies bildēt ar visvienkāršāko kameru, un pēc tam montēt ar datoru. Lūk video kā mums gāja:

 

Izstāde

Izstādes atklāšāna notika īpašā vietā, restorānā "Kolonāde. Mūsu Stāsti." Restorāns tika slēgts apmeklētājiem un atvērts bērnu izstādes atklāšanai un mājīgām vakariņām, diskusijām, īpašam viesim Kasparam Zemītim.Izstāde bija piejama publiskai apskatei mēnesi no atvēšanas brīža.
Konkurss

Facebook Nordea lapā tika rīkots konkurss starp apmeklētājiem, kuri varēja balsot par savu iemīļotāko bildi. Bildes autors, kurš saņēma vissvairāk balsu ieguva baltu - digitālo foto kameru. Tādā veidā mēs atbalstījām jauno talantu.
Konkursa links. Konkursā uzvarēja Viloleta, 12 gadi, ar šo bildi:


 

Bērnu bildes

Izstādē bija tikai labākā bilde no katra bērna, bet kopumā tika uzbildēts ļoti daudz vienreizēju kadru. Lūk var apskatīt visas bērnu bildes :

 

Lejasstrazdi

Ģimenes atbalsta centra „Lejasstrazdi” vadītāja Solvita Eihe: „Viens no visefektīvākajiem veidiem, kā bērnos veicināt interesi par dažādiem mākslas izpausmes veidiem, reizē mudinot raudzīties plašāk, ir jaunu, praktisku iemaņu apgūšana. Priecē, ka foto meistarklasēs, kas tika aizvadītas kopā ar fotogrāfu Andreju Zavadski un Nordea bankas darbiniekiem, bērni ar neviltotu interesi izmēģināja savus spēkus fotogrāfijā un iesaistījās izstādes materiāla sagatavošanā. Ir bērni, kas pēc meistarklases izteikuši interesi kļūt par fotogrāfiem, kas apliecina – fotogrāfēšana ir gan aizraujoša, gan noderīga.”

Ģimenes atbalsta centrā „Lejasstrazdi” Dobeles pagasta Lejasstrazdos dzīvo bērni un jaunieši no 2 – 18 gadu vecumam, kas palikuši bez vecāku gādības. Aicinām ziedot Ģimenes atbalsta centra „Lejasstrazdi“ ziedojumu kontā: Reģ. Nr: 90009147261, Ziedojumu konts: LV23NDEA0000083452439, ar norādi ĢAC "Lejasstrazdi".
 

Nobeigums

Milzīgs paldies "Nordea" bankai un visiem, kas piedalījās šī pasākuma organizēšanā un atbalstīšanā. Bērni ieguva lielisku iespēju attīstīt sevī jaunos fotogrāfus, izmēģināt ko jaunu un piedalīties izstādes veidošanā. Izjust sevi par māksliniekiem un ieraudzīt pasauli no cita redzes punkta.

Aizkadri. Apskatiet, cik bērni bija priecīgi.


 


Komentāri

1.arita  2016-09-05 16:42:05
?oti jauka galerija
 

Vards*
Epasts* (epasts netiks publicēts)
Mājaslapa
Komentārs*
Komentāros linki ir neatļauti
Cik ir viens saskait�t kop� ar �etri = * (ar vārdiem)
* Obligātie lauki

 

 
  Copyright Andrejs Zavadskis©
Bez autora atļaujas pārpublicēt aizliegts


0.0014748573303223

2023-02-20 08:58:23

 

0.00055217742919922