Nikon D3 vs Nikon D2Xs
| Vairākus mēnešus atpakaļ iegādājos Nikon D3 un kamēr vēl neesmu nopārdevis Nikon D2Xs uzrakstīju mazu salīdzinājumu ar ko atšķiras full-frame no crop matricas. |
Sākam
Nikons nesen palaida tirgošanā savu revolucināro pirmo full-frame (pilna kadra matrica) kameru Nikon D3 ar 12megapikseļiem, kas padara šo kameru ideālu fotožurnālistikai, sportam, kāzām. Šis apskats nav par to cik D3 ir labs, bet gan apskats ar ko tad atšķiras full-frame kameras no crop-matricas kameras. Full frame kameras matrica ir 36 x 24 mm, bet crop matrica ir 23.7 x 15.7 mm (Nikon DX). Daļēji šis salīdzinājums ir pieskaitāms arī pie Canon 5D vai Canon 6D (drīz parādīsies) salīdzinājumam ar Canon 40D vai Canon 400D kamerām, jo to matricu īpašības un izmēri ir līdzīgi. Nikon D2x vietā droši var likt Nikon D200 vai Nikon D300, jo tās ir ļoti līdzīgas pēc trokšņu un matricas līmeņa.
ISO
Lielākā atšķirība un kāpēc ir vērts ņemt full-frame kameru ir trokšņu (digital noise) līmenis, kas salīdzinot ar crop matricu kamerām ir labāks 3 reizes. Testa laikā kamerām tika atslēgti visi trokšņu slāpētāji. Es nesalīdzināju bildes ar vienādiem iso rādītājiem, jo tas ir acīm redzami ka Nikon D3 ir mazāk trokšņu, bet gribējās uzzināt pie kuriem ISO rādītājiem trokšņu līmenis ir līdzīgs.
Tika bildēta Mamiya kamera un izkropta daļa, kur vairāk redzamas detaļas tumšās vietās , jo trokšņi parādās viss vairāk tumšās ēnās. Testā izmantoju Nikon D2Xs ar Nikon 28mm f/1.4 un Nikon D3 ar Nikon 50mm f/1.4. Statīvs nelietots, tāpēc asums var atšķirties.
Pirmā bilde parāda Nikon D2Xs ISO400 salīdzinājumu ar Nikon D3 ISO 1600. Bilde ir 100% crops. (uzbīdi peles kursoru bildei virsū)
Nākošā bilde parāda Nikon D2Xs ISO1600 salīdzinājumu ar Nikon D3 ISO 12800. Bilde ir 100% crops. (uzbīdi peles kursoru bildei virsū)
Droši var apgalvot ka Nikon D3 pārspēj trīskartīgi trokšņu tīrībā Nikon D2Xs un visas pārējās Nikon kameras ar DX matricu.
Ekrāns
Otra brīnišķīga lieta ar ko Nikon D3 iepreicināja ir 3.0 " ekrāns ar 922,000 pikseļiem, kur Nikon D2Xs ir 2.5 " ekrāns ar 235,000 pikseļiem. Tika nobildēti LCD ekrāni un salīdzināti 100% crop bilžu apgabali.
Lūk arī crop salīdzinājums. Pievērsiet uzmanību detaļām. (jāuzbīda peles kursos virsū)
Uzlabojumi
- Laba kvalitāte uz augstiem ISO apteicoties pilnajam matricas kadram.
- Lielisks LCD ekrāns ar Live View režīmu
- Mazāks dziļuma asums par DX matricu.
- ISO 25600 iespēja
- Atbalsta DX lēcas, bet attēls ir 5 megapikseļu izšķirtspējā.
- 14-bit A/D conversion, 12 channel readout
- Jaunas pāaudzes slēdzis, kura resurss ir 300,000
- Jaunais Multi-CAM3500FX auto fokusēšanās sensors ar 51 punktu. Strādājot ar abām kamerām var manīt ka D3 labāk un precīzāk autofokusējās.
- Objektīvu autofokusa kalibrēšanas iespēja
- Divu Compact Flash karšu slots, kas var strādāt kā backups, turpināt ierakstīt bildes otrā karšu slotā vai arī ierakstīt vienā karte RAW, bet otrā JPG. UDMA supports.
- HDMI HD video output.
- Iespēja bildes labot, kropot kamerā.
- Nāk līdzi ladētājs ar iespēju lādet 2 akumulatorus.
Secinājumi
Nikons D3 ir lieliska reportāžas kamera, kas pateicoties pilnajam kadram ļauj bildēt uz augstākiem iso un iegūt kvalitatīvu attēlu. Tomēr studijas darbiem mūsdienās 12 megapikseļi ir par maz, bet Nikons tieši tagad izstrādā un testē jauno kameru Nikon D3x, kura solās būt tieši studijas kamera ar aptuveni 22 megapikseļiem, bet tā vairs nebūs tik ātra kadru skaita ziņā sekundē. Tāpēc Ja tu gribi pāriet uz Nikon D3, bet biežāk bildē studijā tad ir vērts pagaidīt līdz šā gada rudenim. Tas būs konkurents Canon Mark III 1Ds kamerai. Arī pagaidām Nikon D3 nav vērts salīdzināt ar Canon 5D, jo Canon 5D ir jau vairāk kā 2 gadu vecs modelis un jau šogad tiek plānots to aizvietot ar Canon 6D.
Papildus linki
Nikon D3 vs Canon Mark III 1Ds links
Nikon D3 vs Canon 5D links
Nikon D3 un Nikon D2X