BLOG
 

 

Foto ierīču tops

Kā mēs zinām dažādi elektroniski nieciņi bieži atvieglo mums dzīvi. Tas pats ir arī fotogrāfiem, mēs varētu iztikt arī ar zenītu un filmu kabatā, bet dažreiz tomēr dažas ekstras var atvieglot dzīvi un padarīt to vieglāku un dot nedaudz vairāk brīvā laika. Tāpēc pastāstīšu par savu foto ierīču topu. Nevienu no ierīcēm pirmajā vietā likt nevar, jo katra no tām ir domāta citiem mērķiem. Ar laiku arī būs dažu ierīču īsāks apskats vai  tests.

Epson Multimedia Storage View P-5000

Brīžiem, kad mēs kaut ko aizrautīgi bildējam un nepamanām kā kadru skaits sarūk, pēkšņi atmiņas karte paliek tukša, bet notikums tikai ir sācies. Tad nu lūk šis portatīvais multifunkcionālais datu nesējs ir lieliska ierīce, lai bez datora dziļā mežā atbrīvotu atmiņas karti no liekiem Gb. Šim modelim piemīt arī filmu skatīšanās un mūzikas klausīšanās iespēja. Dažreiz arī izmantoju kā savu darbu prezentēšanai rādot video rullīti ar saviem darbiem. Nepazīstamu cilvēku attieksme uzreiz mainās, kad viņi iepazīstas ar manu daiļradi. No vienas uzlādes ir sanācis iekopēt pat 40Gb ar bildēm. Laba manta ceļotājiem

Holux M-241

Ir gadījies, kad pēc foto plenēra ir jāatrod tā pati vieta, kur mēs kādreiz esam bijuši un nobildējuši foršo bildi, bet plenēra laikā ceļojuma maršruts tik bieži mainījās, ka konkrēto vietu atrast ir neiespējami. Tad nu lūk šis mazulis būs glābējs šādās situācijās. Viena no labākajām ierīcēm savā klasē ir šis GPS loggeris Holux M-241, jeb GPS koordināšu saglabātājs. Saglabātās koordinātes var viegli ierakstīt bildēm EXIF datos izmantojot bezmaksas programmu www.geosetter.de. Maršruta ceļu viegli aplūkot Google Earth programmā. Šī mazuļa papildus ekstra ir tāda, ka to kopā ar portatīvo un karšu programmatūru var izmantot kā navigatoru ceļojuma laikā. Ideāls ceļotājiem.

Epson Stylus Photo R2400

Lielisks mājas foto printeris, kas ļauj iegūt ļoti labas kvalitātes A3+ izdrukas. Kopā ar www.marrutt.com tintēm un krāsu padeves sistēmām var ideāli ieekonomēt nepērkot oriģinālās tintes. Uz Epson UltraSmooth Fine Art papīra bildes ir ideālas gan prezentācijām, gan dāvanām, gan izstādēm. Manā studijā pie sienām karājās bildes izdrukātas tieši ar šo printeri! Iesaku tiem, kas grib kontrolēt visu procesu no pogas nospiešanas līdz bilžu rādīšanai.

La Crosse BC-900

Lielisks daudzfunkcionāls lādētājs par kuru jau rakstīju apskatu. Laba ierīce, lai pagarinātu pārlādējamo akumulatoru kalpošanas dzīvi. Lādētājs lieliski "atdzīvina" vecos akumulatorus un precīzi nosaka to ietilpību mah vienībās. Papildus šai ierīcei izmantoju arī ZTS Pulse Load Multi-Battery testeri, kas momentāni parāda batareju un akumulatoru ietilpību.

Epson Perfection V700 Photo

Kamēr man sapņos rādās digitālais midformāts, tikmēr dzīvē niekojos ar vecu manuālo Mamiyu un šo lielisko var teikt pusprofesionālo jeb amatiera līmeņa foto skaneri. Kopā ar Mamiyu sanāk daudz lētāk nekā lētākais digimidformāts. Skanēšana prasa iemaņas un laiku, bet cik zinām ar filmu jau nesanāks uzbliezt 1000 kadrus pa vienu dienu ;). Ieteikums komplektā nākošo filmu turētāju nomainīt pret šo The Variable Height Dual MF Film Holder. Skanera apskats te.

 

3.5" 10/100 Network/USB 2.0 HDD External Enclosure.

Viena no lielākām galvas sāpēm digitālās fotogrāfijas ērā ir bilžu arhivēšana un drošība. Un dažreiz liekas ka RAID sistēma , labs antivīruss un firewall programma nodrošina pret visa veida negadījumiem ar mūsu bildēm, bet tad pēkšņi vienā dienā  atnākot mājās vai ofisā konstatējam ka tas viss nav līdzējis pret garnadžiem. Zaglis paķēris gan datoru , gan visus ārējos  cietos diskus ar bildēm. Tāpēc šis gudrais ārējais tīkla cietais disks lieliski atrisina bilžu rezerves kopiju veidošanu kādā citā telpā vai ēkā bez papildus datora vai servera iegādes. Lieliski strādā kā FTP serveris un kopā ar xStarter programmu var lieliski atomatizēt bilžu kopiju izveidošanu.

Sandisk Extreme FireWare reader

Bieži parnākot mājās no bildēšanas nākošais solis, kas mūs sagaida, ir ilgā daudzo Gb bilžu iekopēšana datorā. Šis SanDisk Extreme FireWire CompactFlash Card Reader karšu lasītājs ļauj to veikt līdz pat 40MB/s ātri.

Bowens Pulsar Radio Trigger System

Bowens Pulsar Radio Trigger sistēma ļauj radošāk izmantot gan studijas zibspuldzes, gan  fotokameras ārējo zibspuldzi. Izmantojot tos paveras iespēja gaismas avotu novietot aiz sienām un lielos attālumos un neuztraucoties par to vai signāls nonāks līdz gaismas avotam. Izmantojot dažas pārejas ar tiem ir iespēja no attāluma palaist fotokameras slēdzi.

Arctic Butterfly SL-700

Arctic Butterfly SL-700 ir speciāla otiņa, kas paredzēta putekļu noņemšanai no fotokameras sensora. Pateicoties iebūvētajam motoram, otiņa var tikt rotēta, tādā veidā matiņi elektrizējās un pievelk putekļus. Atliek tikai viegli pārvilkt pāri ar otiņu sensoram pāri.


Komentāri

8.nia  2008-08-19 17:02:09
labs raksts! droāi vien kādreiz noderēs.
7.sndjs  2008-08-19 10:32:02
Paldies par http://www.geosetter.de Tieāi tas, ko visu laiku meklēju!!
6.vlads  2008-07-02 09:22:58
Un tas Capital piedāvātais saderīgs tikai ar Win sistēmām.
5.andreart  2008-06-26 21:07:49
capital.lv veikala ir network keiss pa 110Ls kur var 2 cietos ielikt lai raidaa straadatu. bet nu tam tur iespeejas mazaak.
4.Aigars  2008-06-26 14:58:59
ideāli, tieāi tas, kas vajadzīgs. IDA vai IDE? bet vienīgais, laikam tik vienu var ielikt..hmm!!
3.andreart  2008-06-26 14:32:50
var ielikt 3.5" IDA cieto liidz 500Gb.
2.Aigars  2008-06-26 13:22:09
kā reiz tieāi domāju par ārējā cietā diska iegādi, gribētos redzēt āo variantu. tur var jebkādus cietos ielikt?
1.elina  2008-06-23 01:47:32
interesantas un noderīgas spēļmantiņas.
 

Vards*
Epasts* (epasts netiks publicēts)
Mājaslapa
Komentārs*
Komentāros linki ir neatļauti
Cik ir nulle saskait�t kop� ar viens = * (ar vārdiem)
* Obligātie lauki

 

 
  Copyright Andrejs Zavadskis©
Bez autora atļaujas pārpublicēt aizliegts


0.02233099937439

2022-11-06 10:49:30

 

0.00098395347595215